Smak włoskiego sukcesu – po polsku

W cyklu „SMAK WŁOSKIEGO SUKCESU-PO POLSKU” będziecie mieli okazje poznać historie fantastycznych, pracowitych i dążących do celu (broń Boże nie po trupach) Polaków, którzy z włoską ziemią związali swoje życie i jak się okazuje był to strzał w 10.

„Nawet jeśli masz do dyspozycji jeden metr kwadratowy, spraw, by to był najbardziej niezwykły metr kwadratowy”– motto naszego gościa.

Marcin Saracen –„Polski Rockefeller we Włoszech”

Pewnie każdy z Was choć raz słyszał o marce kosmetycznej FM Group. Firma istnieje na ryku od 2004 roku i z dnia na dzień coraz bardziej rozwija skrzydła nie tylko na rynku polskim, ale także zagranicznym.

Gdy w 2006 roku młody wrocławianin, Marcin Saracen (obecnie 37 lat) przyjechał do Mediolanu otworzyć oddział FM Group nie spodziewał się, że właśnie zaczyna się dla niego rozdział życia w stylu „Dolce Vita”.

Decyzja o otwarciu oddziału na włoskiej ziemi zapadła dość spontanicznie. Wszystko zaczęło się od spotkania dwóch przyjaciół, Marcina i właściciela FM Group w stolicy włoskiej mody – Mediolanie. Marcin był wówczas w drodze powrotnej do Polski po ponad rocznym pobycie w Australii. Pomysł o postoju w drodze do domu zaważyła na jego losach – postanowił, że spróbuje swoich sił i zwiąże swoje życie ze słoneczną Italią.

Początkowo firma zatrudniała dwie osoby, jednak dzięki ciężkiej pracy, determinacji i wytrwałości jak i wyobraźni popartej wiedzą ekonomiczną nastąpił dynamicznym rozwój firmy. Na dzień dzisiejszy zatrudnienie sięga 90 osób i aż 70 tysięcy (!!!) dystrybutorów.

Jednak zdaniem Marcina sukces firmy to także pracownicy. Jak sam mówi tworzą oni świetny team, w którym wszyscy wzajemnie się wspierają i motywują. Fundament to zgrani i lojalni Business Partnerzy, którzy doskonale znają realia i zasady marketingu wielopoziomowego.

Czy bycie polakiem bardziej pomaga czy bardziej przeszkadza w prowadzeniu interesów we Włoszech? Zdecydowanie pomaga! Jan Paweł II i Zbigniew Boniek to najlepsze tematy na przełamanie pierwszych lodów w kontaktach z kontrahentami biznesowymi. Bywało, że to właśnie dzięki tym osobistościom „załatwiał” poważne sprawy już na pierwszym spotkaniu.

Obecnie firma Marcina to jedna z najlepiej rozwijających się firm w całych Włoszech. Nic więc dziwnego, że w 2013 roku był laureatem nagrody  dla najlepszego zagranicznego przedsiębiorcy w tym kraju (MoneyGram Award 2013).

W  2016 roku firma świętować będzie swoje 10lecie. W uroczystości, która planowana jest na jesień w Rzymie, uczestniczyć będzie 1200 Business Partnerów z Włoch oraz goście z zagranicy.

Krótka wypowiedź Marcina specjalnie dla Was!

Czego można życzyć osobie, która w tak młodym wieku osiągnęła tak wiele?

To, co do tej pory osiągnąłem jest owocem ciężkiej pracy, determinacji, wielu wyrzeczeń jak i trudnych decyzji.  Uważam, że w życiu trzeba mieć jakiś cel i konsekwentnie do niego dążyć. Czasem zrobić krok w tył, podnieść się po upadku–ważne żeby nie stracić zamierzonego celu z oczu. Osiągnięcie go jest ogromną satysfakcją trzeba jednak pamiętać, że najważniejszą rzeczą jest utrzymanie i ulepszanie tego co udało się nam zrobić  i to często może okazać się dużo trudniejsze, stanowić jeszcze większe wyzwanie.

Czego można mi życzyć? 

Na pewno dalszych sukcesów w prowadzeniu i rozwijaniu firmy, zadowolenia i sukcesu dla wszystkich Business Partnerów, zarówno tych, którzy dzisiaj współpracują z FM GROUP ITALIA  jak i nowych kontrahentów, ponieważ ich zadowolenie i sukces jest również moim sukcesem.

Czy jest jeszcze jakiś szczyt do zdobycia?

Każdy dzień przynosi nowe wyzwania. Mam dużo pomysłów i projektów, które chciałbym zrealizować w najbliższym czasie. Obecnie jestem bardzo zaangażowany w rozwój szwajcarskiego oddziału firmy FM GROUP w Lugano. Rynek niedoceniony jeśli chodzi o MLM, mam nadzieje, że wkrótce się to zmieni.

Marcin 1

Legenda: skrót MLM to marketing wielopoziomowy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *