Święto włoskiego kina na wyciągnięcie ręki

Halo Wrocław i okolice!

W dniach 1-7.04.2016 na fanów włoskiej kinematografii czekać będzie nie lada gratka. Kino Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego prezentować będzie Przegląd Nowego Kina Włoskiego – Cinema Italia Oggi. Wydarzenie jest niebywałą okazją, żeby zobaczyć na wielkim ekranie 8 fantastycznych filmów, które zastały docenione na wielu festiwalach filmowych.

Poniżej szczegóły na temat każdego filmu okiem Nowych Horyzontów

„Wielkie otwarcie należeć będzie do „Jeeg robot” Gabriele’a Mainettiego, znakomity pełnometrażowy debiut pełen paradoksów i kontekstowych odniesień zarówno do popkultury Włoch, jak i problemów targających krajem. Budzący sympatię widzów bohaterowie są z jednej strony zanurzeni w fikcji serwowanej im przez telewizję, a z drugiej osaczeni przez codzienne problemy, którym muszą stawić czoła.

 JEEG ROBOT 1

Kolejnym filmem w programie jest arcydzieło zmarłego na początku tego roku Ettore Scoli – „Rodzina”. Film z 1987 roku był nominowany do Złotej Palmy w Cannes i Oscara za najlepszy film nie anglojęzyczny. Tego samego dnia zobaczymy także zdobywcę czterech nominacji do Nagrody David di Donatello (przyznawanej przez Włoską Akademię Filmową), komedię „Latin Lover” Cristiny Comencini. W roli głównej Valeria Bruni Tedeschi – aktorka kojarzona przez fanów filmu „5×2. Pięć razy we dwoje” Françoisa Ozona. Reżyserka w czarujący i właściwy dla lekkiego kina sposób, wyśmiewa w „Latin Lover” stereotyp włoskiego kochanka, gromadząc w jednym domu w Apulii siedem kobiet: byłych żon oraz córek słynnego (i fikcyjnego) aktora, Saveria Crispo. Afera wisi w powietrzu!

MSDFAMI EC001

Kadr z filmu Rodzina

latin lover 1

Kadr z filmu Latin Lover

Zapraszamy także na niezwykle ciekawą adaptację „Dekameronu” Boccaccia – „Cudowny Boccaccio”. Monumentalne dzieło literackie zostaje przeniesione w realia XXI wieku. Film staje się tym bardziej interesujący, że główne role zagrali tutaj aktorzy młodego pokolenia, których warto mieć na uwadze. Zapraszamy również na pokaz debiutu Lamberto Sanfelice  „Chlor”. Film znalazł się w konkursie zagranicznych filmów fabularnych podczas zeszłorocznego Festiwalu Sundance.

MARAVIGLIOSO BOCCACCIO 2

Kadr z filmu Cudowny Boccaccio

cloro 2

Kadr z filmu Chlor

„My i Giulia 1300” Edoardo Leo to kolejny film w programie. Trochę marząc, żartując, a trochę trzymając się ziemi, zdobywca dwóch nagród David di Donatello (w tym dla najlepszego reżysera), zaprasza nas na włoskie Południe, byśmy na własne oczy przekonali się, co znajduje się w piwnicach uroczych włoskich pensjonatów.

NOI E LA GIULIA

 

Dwa ostatnie filmy przeglądu to komedia „Daj Bóg”, czyli historia liberalnej rodziny, której syn oznajmia, że chce zostać księdzem. Edoardo Falcone został wyróżniony za ten film Nagrodą David di Donatello za najlepszy debiut reżyserki roku 2016.  Jako ostatni zobaczymy tytuł „Ja i ona” ze znaną widzom z „Mojej matki” Nanni Morettiego Margheritą Buy. Partnerującą jej Sabrinę Ferilli skojarzymy natomiast z „Wielkiego piękna” Paolo Sorrentino (tam jako Ramona).”

  bóg

Kadr z filmu Daj Bóg

IO E LEI 1

Kadr z filmu Ja i Ona

Filmowy rozkład jazdy:

1 kwiecień – film Jeeg Robot, godzina 20.00

2 kwiecień – film Rodzina, godzina 17.15, Latin Lover, godzina 20.00

3 kwiecień – film Cudowny Baccaccio, godzina 18.00

4 kwiecień – film Chlor, godzina 20.00

5 kwiecień – film My i Giulia 1300, godzina 20.00

6 kwiecień – film Daj Bóg, godzina 20.00

7 kwiecień – film Ja i ona, godzina 20.00

 

Bilety w cenie 15 i 13 zł do kupienia w kasach i na www.kinonh.pl

 

UWAGA! Na miłośników sztuki i zabawy w iście włoskim stylu czeka impreza towarzysząca w Klubogalerii Neon Side przy ul. Ruskiej.

Kiedy? 1 kwiecień, godzina 22.00

Warunek: Posiadanie biletu wstępu (drukowany lub cyfrowy) na dowolny film z festiwalu Cinema Italia Oggi.

Polecam i zapraszam serdecznie!

Do zobaczenia!

2 thoughts on “Święto włoskiego kina na wyciągnięcie ręki”

  1. ~Aleksandra pisze:

    Na przeglądzie bywam już od 2 lat i uwielbiam go! Filmy pokazywane podczas Festiwalu Młodego Kina Włoskiego są niesamowite. CO prawda, ja oglądam je w Warszawie, a nie we Wrocławiu, ale jest to dokładnie to samo wydarzenie. 🙂

    1. wlochyokiemblondynki pisze:

      Cudowności 🙂 Ja też z wielką chęcią uczestniczę w festiwalu. Najlepsze filmy na wyciągnięcie ręki. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *